Jeszcze kilkanaście lat temu zagraniczne wczasy zarezerwowane były jedynie dla wyższych klas społecznych. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło. Dla biur podróży nie istnieją już pojęcia człowieka lepszego, czy gorszego ze względu na zasobność portfela. Liczy się klient i to czy stać go na opłacenie konkretnej oferty. Na przestrzeni minionych dekad zaszły poważne metamorfozy. Mamy za sobą kryzysy gospodarcze, geopolityczne, finansowe. Wielki ekonomiczny krach całkowicie zachwiał stan dzisiejszej gospodarki. Efekty tego możemy podziwiać, a raczej opłakiwać do dziś dnia.

 

 

A jednak ludzie wyjeżdżają

 

Świadomość człowieka jest dziś na tyle zaawansowanym poziomie, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że te wszystkie złe zjawiska, które poniekąd nas dotyczą z drugiej strony dzieją się gdzieś obok, w jakiejś zupełnie innej rzeczywistości. Skupiamy się na tym co jest tu i teraz. A tu jest praca, obowiązki, trudy codziennego życia i dwutygodniowy urlop, który chcemy wykorzystywać jak najlepiej.

 

 

Na co się decydujemy?

 

Statystyki biur podróży jasno pokazują, że niechętnie spędzamy długo wyczekiwany urlop od pracy w Polsce. Obawiamy się złej pogody, a ponadto interesują nas obce kultury, zwyczaje i kuchnie. Chcemy poznawać świat i potrafimy doskonale wykorzystywać możliwości jakie daje nam nowoczesny rynek.

"Nasze biuro podróży coraz częściej przyjmuje klientów, którzy chcą wypoczywać nad Morzem Śródziemnym - w Hiszpanii, Grecji, Egipcie, czy Włoszech. To właśnie tam każdego roku można spotkać największą ilość polskich podróżujących. Cieszymy się z takiego obrotu sprawy, ponieważ to oznacza, że nasza praca jest słuszna i możemy spełniać marzenia naszych klientów" - mówi doradca klienta jednego z największych, polskich biur podróży.

 

               

 

 

Podróżowanie ma również drugie, ukryte dno

 

Ludzie z coraz większym zaangażowaniem chcą zacierać różnice jakie dotychczas wyraźnie oddzielały poszczególne klasy społeczne. To dla nas bardzo ważne, ponieważ tylko w taki sposób możemy poczuć się bardziej wartościowi. Nie chcemy, aby dzielono nas na "lepszych" i "gorszych". Dbamy również o swoje dzieci, ponieważ zależy nam na tym, aby zapewnić im jak najstabilniejszą przyszłość a poznawanie świata jest dziś do tego najwłaściwszą ścieżką.

 

Jak zorganizować więc wczasy swoich marzeń?

 

Na początku musimy ustalić cel swojej podróży. Możemy wybrać wczasy klasyczne lub postawić na pełną egzotykę, czyli na przykład rejs komfortowym statkiem. Wbrew pozorom ceny nie są szczególnie wygórowane i po kilku miesiącach oszczędności większość rodzin żyjących na przeciętnym poziomie może pozwolić sobie na tygodniowy pobyt na pokładzie pływającego kurortu. Jeśli decydujemy się na tę właśnie opcję powinniśmy znaleźć pośrednika podróży, który się w tym specjalizuje. Ofertę jednego z nich znajdziecie między innymi na tej stronie - rejsy po morzu śródziemnym.

 

 

Jeszcze przed rezerwacją należy zgromadzić wszystkie informacje dotyczące:

 

  • czasu i ceny podróży wraz z ewentualnymi kosztami dodatkowymi

  • standardów noclegu

  • wyżywienia

  • atrakcji dla dorosłych oraz dzieci

  • szczegółowego przebiegu trasy

  • opcjonalnie - możliwości podróżowania ze zwierzętami

  • ewentualnych szczepień ochronnych - jeśli docelowe miejsce podróży to kraj egzotyczny

 

Zaleca się również, aby swoje wymarzone wakacje organizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wówczas nie tylko zyskamy pewność, że znajdą się dla nas wolne miejsca, ale również sporo zaoszczędzimy. W okresie jesienno/zimowym ceny biletów są najatrakcyjniejsze.