Urlop to dla wielu z nas czas naprawdę wyjątkowy. Spędzamy go w różnorodny sposób, ale spora część turystów nie wyobraża sobie formy wypoczynku innej, niż aktywna. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych aktywności, jakie są podejmowane przez polskich turystów w czasie wakacji.

 

 

Górskie szlaki przez cały rok są pełne osób po nich wędrujących

 

Nie ulega wątpliwości, że w Polsce znajduje się naprawdę wiele pięknych górskich miejscowości, zarówno w pasmach wyższych, jak i niższych. Niezależnie od pory roku, w jaką odwiedzimy góry, jeśli pogoda dopisuje, to szlaki turystyczne tam się znajdujące pełne będą turystów. Wędrówki uskuteczniają zarówno osoby dorosłe, jak i starsze czy nawet dzieci.

 

                   

 

 

Windsurfing i inne sporty wodne znajdują kolejnych fanów

 

Spędzając urlop nad morzem można pokusić się o próbę uprawiania popularnych sportów wodnych. Windsurfing z odpowiednim zabezpieczeniem oraz opieką wyspecjalizowanego instruktora, nie jest wcale sportem niebezpiecznym. Warto dać się ponieść fali i wypróbować zupełnie inną formę aktywności fizycznej!

 

 

Żeglowanie staje się coraz popularniejszą formą wypoczynku

 

Z kolei na jeziorach oraz innych otwartych wodach nietrudno zauważyć płynące jachty. Ich wypożyczaniem oraz obsługą zajmują się firmy takie jak te -  slonecznerejsy.pl, które gwarantując obecność specjalnego sternika, pozwalają żeglować nawet kompletnym amatorom. Ten typ aktywności nie musi być zbyt męczący i pozwala na bardzo głęboki relaks.

 

Zapytaliśmy kilkoro turystów, jakie aspekty pływania jachtem są przez nich najbardziej cenione i dlaczego zdecydowali się na właśnie taką formę wakacyjnego wypoczynku.

 

 

Jak przyznaje Jowita, do pływania jachtem nie była początkowo w pełni przekonana.

 

  • Moi znajomi żeglują już od kilku lat i chcieli, abym w końcu do nich dołączyła. Szczerze powiedziawszy, taka forma wypoczynku wydała mi się zwyczajnie nudna... Nie przepadam za morskimi, monotematycznymi widokami, ale dałam się namówić. I nie żałuję! Nie spędzaliśmy dużo czasu na otwartym morzu, ale żeglowaliśmy pomiędzy niewielkimi wyspami, co okazało się niezwykle fascynujące.

 

                   

 

 

Inne podejście do żeglowania miał Marek, który o takiej formie wakacji marzył od dawna, jednak wciąż nie miał okazji, by ją sprawdzić.

 

  • W końcu się udało! W zeszłym roku wraz z dziewczyną postanowiliśmy, że wynajmujemy jacht wraz z opieką i wypływamy na polskie jeziora. Oboje od razu złapaliśmy żeglarskiego bakcyla i w kolejne wakacje planujemy wyjazd do Chorwacji, by popływać po tamtejszym morzu. Chcemy poczuć klimat naprawdę otwartej wody i wypłynąć jak najdalej od lądu.