Jednym z bardziej popularnych sportów na które zostają zapisane młode osoby jest tenis. To nie przypadek, ponieważ, żeby osiągać sukcesy w tej dyscyplinie należy rozpocząć naukę podstaw już w wieku kilku lat.

 

 

Korzyści związane z uprawianiem tenisa

 

Artur, trener: „Tenis jest dyscypliną ogólnorozwojową. Ośrodek zajmujący się szkoleniem w zakresie tenisa znajdziemy na stronie -  jjsportcenter.pl. Do uprawiania tenisa potrzebną są zarówno silne ręce, szybkie nogi jak i pewne zdolności taktyczne. Większość najlepszych graczy toczy pojedynki wielogodzinne, które wymagają również niemałej wytrzymałości i odporności psychicznej. Jeżeli zależy nam na tym, żeby nasze dziecko lepiej radziło sobie w szkole, było bardziej skupione i opanowane, to tenis może być pomocny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tenis jest sportem indywidualnym. Maluch może się nauczyć odpowiadać za swoje czyny i decyzje. Ja trenując zawodników skupiam się na kształtowaniu ich psychiki oraz budowaniu wytrzymałości, ale oczywiście metod treningowych jest wiele”.

 

             

 

Szczegóły na temat tenisa

 

Do uprawiania tenisa potrzebna jest rakieta i piłki. Oczywiście można je wypożyczyć w ośrodku. Nie trzeba od razu inwestować w podobny sprzęt. Gra polega na przebijaniu piłki na stronę przeciwnika. Wygrywa osoba bardziej skuteczna. Podczas zajęć z tenisa młodzi adepci uczą się nie tylko odbijania, serwowania, ale też podlegają ogólnemu treningowi siłowemu. Rakiety dopasowywane są do umiejętności zawodnika.