Współcześni ludzie pragną wrażeń i nowych doświadczeń, które pozwolą im się zrelaksować, lub zapewnią im wyjątkowe wrażenia. Oto lista nietypowych atrakcji dla dorosłych, które warto rozważyć:

 

 

  1. Zorbing – jest to forma aktywności polegająca na stoczeniu się w dół zbocza góry będąc zamkniętym w sferycznej kuli. Tego typu atrakcje można spotkać między innymi w Bieszczadach i na Kaszubach.

  2. Kitesurfing – to odmiana surfingu jednak osoba płynąca na desce przypięta jest do ogromnego latawca. Kitesurfingu można spróbować nad morzem oraz niektórymi jeziorami Europy.

  3. Escape room – forma grupowej zabawy. Dwie drużyny zostają zamknięte w dwóch pokojach, ich zadaniem jest wydostać się z nich dzięki rozwiązywaniu zagadek i wykonywani zadań. Drużyna, która pierwsza się uwolni – wygrywa.

  4. Dom strachów – odpowiednie miejsce dla wszystkich kochających horrory, dla których strach to przyjemne uczucie. Do większości domów strachu można wejść od 18 roku życia. Jest to, więc atrakcja zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych.